5 טיפים להתנהלות פיננסים נכונה!

בעידן שלנו כיום, חשוב לזכור שעלינו להיות אחראים כלכלית ומוכנים לכל הפתעות החיים שעלולות לבוא בדרכנו. אם אתם מוצאים את עצמכם מתקשים לסיים את החודש, ייתכן שהגיע הזמן לעשות בדק בית ולנהל יותר במדויק את ההחלטות הכלכליות שלנו. הנה כמה טיפים כיצד לנהל נכון את הכספים שלכם:

רגע לפני שאתם מקבלים ייעוץ עסקי ומתחילים בתהליכים שונים, יהיה חשוב לתכנן מראש את הדרך שכלם ואת המטרות, היעדים והשאיפות. שימו לב, אמנם ריכזנו כמה טיפים כיצד לנהל נכון את הכספים, אבל אין תחליף לייעוץ עסקים.
יועץ עסקי יתמקד בתחום הספציפי שלכם, במתחרים שלכם, בהכנסות מול ההוצאות ועוד. הנה כמה מילים על כך:

1. טיפ ראשון – תכנון נכון של התנהלות פיננסית

התחילו בהגדרת תקציב ומעקב אחר ההוצאות שלכם. כמו כן, בדקו כיצד ואם ההכנסות שלכם עולות או לא עולות משנה לשנה. יועץ עסקי יוכל לכוון אתכם לעשות זאת נכון, אבל בעיקרון השלב הזה יצריך ממכם בעיקר פנייה למחלקת ניהול החשבונות (או רואה חשבון).

2. שמירה בצד לא יכולה להזיק אף פעם

שמעו לנו, נסו לחסוך כסף בצד ליום גשום עם קרן חירום. כמו כן, כמובן שיהיה חשוב גם לחסוך לפנסיה בעזרת התאמה אישית של הקרן. גם אם אתם מסוגלים לשים בצד רק מאות שקלים בודדים בכל חודש, זה יהיה עדיף על כלום, כל יועץ עסקי יגיד לכם את זה.

3. השקעות כדרך לייצר יותר הכנסה או ביטחון עתידי

השקיעו במניות ובאג"ח באמצעות יועץ עסקי שמתמחה בכך, או שתלכו בכלל לכיוון של השקעות נדל"ן. מניות עשויות להניב לכם רווחים כלכליים בתקופות יחסית קצרות, בעוד שהשקעות נדל"ן עשויות לבנות לכם עתיד יותר בטוח עם רווחים עתידיים.

4. לתכנן בתחילת התהליך – תקציב חודשי

ישנן דרכים רבות לתכנן תקציב חודשי, אך הדרך הפופולרית ביותר היא להשתמש בגיליון אלקטרוני של אקסל או באמצעות אפליקציות שנוצרו למטרה של ניהול תקציב. לדוגמה, אם אתם משתמשים באקסל, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא ליצור רשימה של כל ההכנסות וההוצאות שלכם מהשנה האחרונה. זה יכול להיות דף עבודה של אקסל שבוצע בעזרת יועץ עסקי או תמונה מגוגל שיטס, העיקר שזה יהיה מתוכנן.

5. ודאו שיש לכם יכולת להחזיר השקעות ולייצר מהן גם רווח

עובדה ידועה היא שניהול פיננסי כרוך בעבודה רבה. זה לא כרוך רק בלוודא שיש לכם מספיק כסף כדי לכסות את ההוצאות שלכם, אלא גם כרוך ביכולת למקסם את ההחזר על ההשקעה. על מנת לעשות זאת, יש כמה דברים שכדאי לדעת ולשים לב אליהם. כמו למשל כל מיני פיתיונות "עסקיים" שמתגלים בתור תרמית אחת גדולה. אם אין לכם ביטחון בהשקעה מסוימת, תפקחו 7 עיניים ותבדקו מדוע הבטן שלכם מבשרת רעות.

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם