תכנון פנסיוני

תכנון פנסיוני לא מיועד לאנשים מבוגרים על סף פנסיה – אלא לאנשים שרוצים לתכנן את הפנסיה שלהם מבעוד מועד, גם אם הוא רחוק בזמן. התכנון הפנסיוני אמור לאפשר למקסם את ההשקעות, שהן חלק מקרן הפנסיה – כך שבבוא העת, יהיה תמהיל נהדר של תשואה וכסף זמין, לשארית החיים.

תכנון פנסיוני נכון – השקעת כספים

בחיסכון הפנסיוני, יש כל מיני כלים פיננסיים, כדוגמת קרן פנסיה, קופת גמל, כיסויי מנהלים, קרנות השלמות וכיוצא בזה – שניתן למעשה להפקיד עבורם כספים ובכך לצבור סכום כסף מסוים, שאפשר שהוא יהיה מושקע ויצבור תשואה. זה למעשה חלק מהעניין בתכנון פנסיוני, שכן הוא עוזר לגלות באם ההשקעות הנוכחיות בחיסכון הן רלוונטיות למטרות של המשקיע, החוסך, או אם יש מקום לתיקון.

מהן המטרות של תכנון פנסיוני?

לחיסכון הפנסיוני שלוש מטרות רלוונטיות, לכל הפחות. ביכולתו של החיסכון להעניק אופק כלכלי לאחר שפורשים מעבודה שכירה, להעניק אופק כלכלי אם במקרה פורשים מעבודה טרם שעת הפרישה כלשון החוק במקרה פציעה או אובדן כושר עבודה ומה לא , כמו גם כדי לתת תמיכה כלכלית למשפחות – במקרה שמי שנושא על שמו את החיסכון – נפטר בזמנו.

על כן, במידה ויש סכום כסף משמעותי, במידה רלוונטית ורצויה – זה יכול לתמוך את האינדיבידואל ומשפחתו – במסע חייו, בכל מקרה של תום בתקופת תעסוקתו השכירה.

כפי שרבים מאיתנו מכירים – את החיסכון הפנסיוני, מקבלים, בבוא העת – כקצבה חודשית לשאר ימי החיים. ניתן גם לקבל סכומים חד פעמיים, במקרים מסוימים – מתוך החיסכון.

הסיבה שאנשים יכולים לבחור להשקיע כספים בחיסכון הפנסיוני שלהם, על פני תצורות אחרות של השקעה – היא כיוון שבמקרה של חיסכון פנסיוני – ניתן לקבל הטבות מס מסוימות, שהמדינה מאפשרת – כדי, כמובן, לעודד את ההשקעה האישית לטובת החיסכון.

התאמה אישית במידת הניתן

תכנון פנסיוני נהיה רלוונטי כיום, יותר מבעבר, כיוון שבעבר הוא לא היה אפשרי – היה עניין שבעבר, הפתרונות הפנסיונים הוכתבו על ידי המעסיק, בהתאם למדיניות הפנסיונית שלו. כיום, בעזרת וברוך השם – כל אחד מאיתנו יכול לבחור מה הם פתרונות הפנסיה הרצויים עבורו.

כיום, ניתן ליישם ניהול חכם יותר של החיסכון הפנסיוני על ידי בחירה בתמהיל חיסכון, חלוקת כספים לבין ריסק בתכניות הכיסוי, קביעות מסלול חיסכון בקרנות הפנסיה ושאר מושגים טכניים מעולם הפיננסים, שלמעשה מספרים על היכולת לבחור מסלול השקעה רלוונטי, שיש סיכוי רב או סביר שהוא יניב תשואה גבוהה יותר, מאשר נמוכה יותר, תוך נשיאת סיכון השקעתי נמוך מאשר גבוה.

כלומר, תכנון פיננסי אמור או יכול לאפשר לך את הדברים הבאים:

  • לדעת ולקבל בהירות בנוגע למקומות שהכסף שלך הולך אליהם
  • לבחור את מסלולי ההשקעה הרלוונטיים ביותר עבורך
  • לדעת את טווח התשואה הרלוונטי לך, ולשאוף להשוות עבורו צורה – כדרך ההתנהלות ההשקעתית שלך, כך שהכסף שלך מונח במקומות שיכולים גם להגשים את היעדים הפיננסיים שלך
  • לדעת היכן ואם, הכסף שלך מנוהל – כמו גם מה הן העמלות והעלויות לשם כך
  • להתבונן ולבדוק את תכנון המס, כך שניתן גם בזה – לעשות את האופטימיזציה הראויה וליהנות משלל הטבות, באם ישנן בעניינך הספציפי, באם יש זכאות ספציפית להטבות מס
  • באופן כללי – לנהוג באופן מודע וחכם יותר, דבר מה, שעלול להעצים להחלטות בריאות ומושכלות יותר – באשר ניהול החיסכון הפנסיוני שלך

בהירות מנצחת

תכנון פנסיוני, מאפשר לך לדעת כמה אתה מכניס לחיסכון בכל עת, ואם זה מותאם לך – מה המסלול שנמצאים בו, בהתאם לסכום המופקד – והאם זה יניב את הסכומים שרוצים לפגוש – בסוף הדרך. הסוד הוא לא להפקיד כמה שיותר, אין זה מיטיב – כי החיים קורים עכשיו.

הכלי, או המפתח – הוא למעשה להפקיד כמה שרוצים, כמה שניתן, כמה שרלוונטי – מתוך כך שמתייחסים לחיסכון הפנסיוני, ככלי השקעה לכל דבר – שיכול להיות בעל ערך בהמשך.

הוא לא בא על חשבון הדברים שרוצים ליהנות מהם, או להשקיע בהם עכשיו – הוא רק עוד דבר, שניתן לנצל ולייעל, כדי לבנות קרקע יציבה ופורייה יותר לך ולמשפחתך, בהמשך הדרך.

באם נדמה לך שהיית רוצה לקבל עזרה בתכנון הפנסיוני שלך, או פשוט לגלות על כך עוד פרטים, ובאם זה רלוונטי למקרה שלך – ניתן כעת ליצור עימנו קשר, או להשאיר פרטים. בתודה.

דירוג:

/ 5.

שיתוף:
לקבלת ייעוץ פיננסי
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם