תכנון פיננסי

בחברת ארביטראז' אנחנו מעניקים ללקוחותינו תכנון פיננסי מלא ומלווים אותם צעד אחר צעד בדרך לתכנון נכון ואפקטיבי של העתיד הכלכלי שלהם!

אם יש לך חסכונות פנסיוניים, חשבונות בנק, תיקי השקעות (מנוהלים או שלא), קרנות השתלמות וכיוצא בזה, יש לך אפיקי השקעה וחיסכון אשר להם מאפיינים משל עצמם וניתן ללמוד לנהל ולתכנן אותם, כך שהם יניבו את התשואה הטובה ביותר, כמו גם יהיו קלים ופשוטים יותר לניהול.

זו המטרה של תכנון פיננסי נבון ונכון.

למי מתאים תכנון פיננסי?

תכנון פיננסי יכול, ואמור להתאים – לאנשים שרוצים לנהל נכון יותר את הכסף שלהם, לאנשים שרוצים להתאים את רמות הסיכון של ההשקעות הנוכחיות שלהם – לרמות הסיכון שהם באמת רוצים להחזיק, ולאנשים שרוצים לנצל באופן מיטיב יותר את הטבות המס המגיעות להם לפי לשון החוק.

תכנון פיננסי אמור להוות מעין פגישת ייעוץ, שתשקף את כלל הדברים המתקיימים כיום בשלל אפיקי ההשקעה והחיסכון – בין אם מדובר ברמות הסיכון, באיכות ניהול הכסף הנוכחית, במידת ניצול הטבות המס וכן הלאה גורמים. מדובר על ניסיון למקסם ולדייק השקעות, באופן שמתאים לצרכים ולרצונות של האינדיבידואל – למקרה שהוא לא בקיא מספיק בעצמו, או היה רוצה לקבל תמיכה בכך, מגורם שהוא תופש כמוכשר דיו ונאמן, כדי לסייע לו בכך.

תכנון פיננסי עם ארביטראז'

מה מקבלים מייעוץ פיננסי?

יועץ לתכנון פיננסי, אמור להיות מסוגל לעשות את הדברים הבאים:

בחינת המצב הקייםמה הם אפיקי החיסכון וההשקעה הנוכחיים הקיימים, מהי רמת הניהול, רמת ניצול הטבות המס, התאמת סיכונים רלוונטיים וכיוצא בזה. לבדוק איפה האדם נמצא. כמו גם, לבדוק מה הם ביצועי המנהלים לאורך השנים – במידה ויש לו תיקי השקעה מנוהלים, כמו גם בדיקה מקיפה של עלויות דמי הניהול, דמי המשמרת, דמי הקניה והמכירה וכיוצא בזה
לאבחן את הצרכים של הלקוח, כמו גם של בני משפחתומה התקציב החודשי של המשפחה, מהי רמת הסיכון המבוקשת, מה למעשה רוצים להגשים ולייעד את הכספים, איזו רמת נזילות מתבקשת כאן – וכן הלאה

כך שבמקרה וישנם חסכונות משמעותיים, בין אם לפרישה – או להשקעה בנדל"ן, בקרנות השתלמות, ושלל פיקדונות, תוכניות חסכון, קופות גמל להשקעה – ושלא נדבר על תיקי השקעות – ייתכן שתכנון פיננסי יכול לאפשר איזשהו מבנה, איזשהו סדר בדברים.

אולי יתגלו כפלי כיסויים, או כיסויים שפשוט לא מתכוננים נכון. בין השאר – או בלב כל העניין – הוא הסתכלות על התמונה המלאה, וראייה כיצד היא בנויה ומורכבת – והאם המבנה הנוכחי, הסדר הקיים – מתאים לרצונות וצרכי הלקוח. באם לא, זו הזמנה נהדרת לארגן מחדש.

להבין ולראות את המפה השלמה – במידת האפשר

יועץ לתכנון פיננסי לא בהכרח יידע לעשות הכל, או להבין לעומקו של עניין בכל התוכניות ההשקעתיות הקיימות לאדם – אך הוא כן אמור לדעת, ברמת המומחיות הנתונה לו ברגע נתון – מי כן יכול לעזור, מה השלב הבא, מה הפתרון ומה המענה למקום בו אדם נמצא.

למי ראוי להפנות מתוך נקודה מסוימת במסע של אדם – והוא יכול לראות זאת, כחלק מן היכולת שלו לראות את התמונה הגדולה, לראות מה צריך להתרחש בה – אילו תנועות חדשות, וזה מאפשר לו לבסס המלצות ומסקנות להמשך הדרך. ניתן להמשיך את זה לארכיטקט, אשר לא בהכרח יודע  הנדסת חשמל – אך כחלק מתכנון המבנה, הוא יידע "למי להפנות", כדי לקבל מענה מדויק לצרכיו, לצרכי המבנה.

תוך שהיועץ לוקח בחשבון את הרצון והצורך של הלקוח – מתקדמים ביחד, באופן אידיאלי – לפתרון, למענה – עבור צרכיו. לדוגמה, באם עלה מתוך התכנון הפיננסי, שכעת מה שמתבקש זה ליצור חיסכון פנסיוני בתנאים מסוימים, אפשר לחפש אדם חיצוני, נוסף, "שיצטרף לצוות", ויביא את המומחיות שלו – כדי לאפשר את הדבר.

תכנון פיננסי – לבחור את מי שרואה אותך

יועץ לתכנון פיננסי יידע לדוגמה שתיקון 190 לא בהכרח מומלץ עבור מי שמתקרב לגיל פרישה, או לא בהכרח לא מומלץ, עבור מי שרחוק ממנו – אלא יידע לבצע התאמה אישית, על פי צרכים ורצונות של הלקוחות שלו – כך שהם יקבלו את מיטב ההטבות והאפשרויות, מתוך הכלים הפיננסיים העומדים לרשותם כיום.

באופן עקרוני, אם בוחרים יועץ לתכנון פיננסי, כדאי שיהיה לו ידע נרחב במידת האפשר – בייחוד אם תפקידו הוא לראות את התמונה המלאה, שכן רק במקרה שכזה – הוא יכול לדעת מה מתבקש, ואיך להתאים "את המציאות" לרצון של לקוחותיו. באם יש לו ידע בבנקאות, בהשקעות, בהתנהלות כלכלית, פנסיונית וביטוחית – זו כבר התחלה טובה.

במידה ויש בקשה לגלות את הצעד הבא, במסע שלך לתכנון פיננסי – נוכל לייעץ ולספר מה אנחנו היינו עושים בנעליים שלך – ניתן להשאיר פרטים או ליצור קשר להמשך השיח בינינו, תודה.

דירוג:

/ 5.

שיתוף:
לקבלת ייעוץ פיננסי
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם