ניהול תיק השקעות

למי מתאים השירות של ניהול תיק השקעות?

ניהול תיק השקעות הוא פתרון לאנשים שרוצים לקבל יותר תשואה על היתרה שלהם, או על הכסף הזמין שלהם. בכתבה זו נדון בניהול תיק השקעות. אנחנו מתכוונים בזאת לאפיקי השקעה, שאנחנו מנהלים תחת תיק אחד. אלא שבמקרה זה – מדובר על ניהול תיקי השקעות, שהעברנו לאחריותו של אדם חיצון לנו.

ניהול תיק השקעות – למקצוענים בלבד?

אדם, אשר צבר ניסיון בתחום, והכשרות רלוונטיות – שכל תפקידו, הוא לעקוב אחר תיקי ההשקעות שהוא אמון על תפקודם, כדי לוודא שהם "מתפקדים כראוי", או נמצאים במגמת צמיחה, או בתנועה שהוא "מסכים איתה", כדי לאפשר את המידה הגבוהה ביותר של תשואה ללקוח, שעבורו נוצר תיק ההשקעות.

ניהול תיק השקעות זה לא מדע מדויק. החברות הגדול בעולם, שעושות זאת היטב, הן אלו שצברו מספיק ניסיון והבנות, כמו גם הזינו אותן בתוך אלגוריתמים מדויקים – אלגוריתמים שנבדקו שוב ושוב – כדי להגיע להחלטות הטובות והמבוססות ביותר, כל פעם מחדש – וגם הן, לא "צודקות" בכל פעם. אבל, הן עושות כמיטב יכולתן.

מי שעובד בהן, ואמון על ניהול תיקי השקעות, הוא אדם שמהות תפקידו, או לפחות אחד מתחומי האחריות שלו זה לבסס את החלטותיו "ההשקעתיות", על בסיס הנתונים שבידו, ויכולתו לקבל החלטות.

ככל שיש לו יותר מידע, נתונים, ויכולת גבוהה לנתח אותם ועל בסיס זה להגיע להחלטות נבונות ומושכלות – כך הוא למעשה עושה את עבודתו בצורה "נאמנה וטובה" יותר, ויכול להצדיק את האמון הניתן לו – כיוון, שאנשים רגילים, שיש להם עיסוקים רבים אחרים – בוודאי לא ישקיעו זמן רב כל כך, משאבים רבים, ושאר אלמנטים בפיתוח אלגוריתמים ואיסוף נתונים בתחום ההשקעות – אלא אם כן הם ממש רוצים.

מה דרוש לאדם שמנהל תיקי השקעות?

מי מאיתנו שלא רוצה לעסוק באבחון וניתוח נתונים, ופיתוח אלגוריתמים כדי לקבל את ההחלטה הנבונה והמושכלת באשר להשקעתו – יכול להאציל את תפקידו לאדם מתאים שיהיה אמון על ניהול תיק ההשקעות שלו.

תיק השקעות יכול לכלול נכסים שונים, והם למעשה מאפיינים אותו, כמו לדוגמה אג"ח מניות, מוצרים עוקבי מדדים, וכד'. התיק עצמו מתנהל בחשבון הבנק של הלקוח, וכאשר נותנים למישהו אחר הרשאה לנהל אותו עבורנו – פשוט מעניקים לו הרשאה למנהל תיקים, לטובת ביצוע עסקאות קניה, כמו גם עסקאות מכירה בחשבון.

התאמה אישית במידת האפשר והרלוונטיות

העניין בתיק השקעות, זה ההתאמה האישית שלו. הרי, כל הסיפור שנמצא בהתמחות בעולם ההשקעות, זה שמאפשר לחברות שמציעות לנו לנהל את תיק ההשקעות שלנו – הוא שיש כל כך הרבה אפשרויות, כל כך הרבה בחירות – הכיצד נדע מה ומי מהן היא הנכונה?

בפשטות, לא נדע. אך נעשה כמיטב יכולתנו לדייק, באופן שבאופן אידיאלי וכמובן תיאורטי – יניב לנו יותר רווח מאשר הפסד, כך שעל פניו אנחנו מקבלים רווח על השקעתנו.

על כן, תיק השקעות, הוא זה שנתון למצב שמאפשר לנו ליצור התאמה אישית במידה מלאה (במסגרת האפשרויות הזמינות) – אנחנו יכולים להשקיע באפשרויות רבות של אפיקי השקעה, תוך שאנחנו בודקים כמה אנחנו רוצים להשקיע בהם, ובאיזה אופן, תוך התחשבות ברצונות, עדיפויות וצרכים של כל תיק השקעות.

לסיכום סיפורנו

לסיכומו של דבר, נוכל לציין כי ניהול תיק השקעות מאפשר לנו את הדברים הבאים:

  • מיקור חוץ לידע, כישורים, הבנות, ניסיון, יכולת ניתוח, ייצור ובקרת אלגוריתמים המתבקשים כדי לייצר רווח ותשואה בתיק ההשקעות, בכך שאנחנו נותנים למישהו שכן מעוניין לפתח ולהשתמש בכל אלו – לנהל את התיק, תמורת עמלה.
  • תיקי השקעות נתונים להתאמה אישית, בהתאם לרצון ולצרכי הלקוח – מה בעצם הוא רוצה שיקרה עם התיק, מה רמת הסיכון שמבקש לקבל וכיוצא בזה.

אם ברצונך לקבל את עזרתנו בניהול תיק ההשקעות שלך, ויש לך סכום מסוים של כסף שעולה על 300,000 ₪, שפשוט לא מתאים לך שישבו בבנק ויצברו "ריבית" חיובית, נזמין אותך להשאיר לנו פרטים בזה הרגע, או ליצור עמנו קשר – נדמה לנו שאנחנו יכולים לעזור.

דירוג:

/ 5.

שיתוף:
לקבלת ייעוץ פיננסי
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם