מטריה ביטוחית

מטריה לקרן הפנסיה – השלמת הכיסוי

מי מאיתנו שחוסך ושם כספים בקרן הפנסיה, יכול כיום לרכוש אי אילו הרחבות לכיסוי אובדן כושר עבודה הקיים כיום בקרן. במסגרת המטריה, יהיה ניתן להרחיב את הכיסוי, כך שיכלול הגדרת עיסוק ספציפית, ביטול תקופת אכשרה וביטול קיזוז מול גורם אחר. מדובר על הרחבות, שמרחיבות את רדיוס המטרייה – על כן, גם את ההגנה מפני "ימים גשומים".

מהיום – יכולים לכלול גם עיסוק ספציפי

מה היא המשמעות של הרחבת הכיסוי, לאובדן כושר עבודה – כך שיכלול את העיסוק הספציפי? ובכן, כיום, הכיסוי לאבדן כושר עבודה, הקיים בקרן הפנסיה – מתאים להגדרה הקלאסית: השכלה, הכשרה או ניסיון של החוסך. על כן, מאפיינים אלו מייצרים מסגרת כיסוי, שיכולה להיות פחות מתאימה, מכיסויים אחרים שקיימים בשוק. אך בעזרת הרכישה של ההרחבה, המכסה גם בהתאם לעיסוק הספציפי, ניתן יהיה לקבל את כספי התביעה, במקרים בהם היה סירוב לשלם אותם, עקב התנגדות לתחום העיסוק של המוטב. לאחר רכישת הרחבה זאת, כל טענה בנוגע לתחום העיסוק של המוטב לכספי הפיצוי – לא תהא רלוונטית. על כן, זה מוסיף כיסוי, או אפשרות נוספת לקבל את כספי הפיצויים – במקרה של אובדן כושר עבודה. 

ניתן לדלג על תקופת האכשרה בקרן הפנסיה

נוסף על כך, ניתן להרחיב את הכיסוי לאובדן כושר עבודה – כך שגם יכלול הרחבה לביטול תקופת האכשרה. שכן זוהי תקופה שבה החוסך בקרן הפנסיה – אינו מבוטח על מחלקות שקדמו למועד ההצטרפות של הנזכר לעיל, לתכנית. בקרן פנסיה, התקופה היא כ-60 חודשים, ובמקרה של הגדלת כספי הכיסוי בקרן, או הגדלת השכר – תהיינה תקופת אכשרה נוספת על כך. ההרחבה לביטול תקופת האכשרה – כאמור, מאפשרת לבטל את פרק הזמן שצריך "להמתין", או "לחכות", טרם יהיה מותר "להחיל את הכיסוי באופן רשמי", שכן הוא יכול להיות תקף באופן מידי. ועל כן, ההגנה תיכנס לתוקף הן מהרגע הראשון, של ההצטרפות לתכנית – תוך כמובן, שכל שקדם להצטרפות לתכנית, אינו מכוסה.

ההרחבה הזו רלוונטית, ותוצע לעמיתים לקרן אשר יש עבורם תקופת אכשרה, והיא אכן מתקיימת בפועל, ולאחר תום תקופת האכשרה שהייתה אמורה להיות לולא רכשו את ההרחבה – ההרחבה תתבטל, שכן לא יהיה טעם לגבות כסף עבור הגנת-מטריה, שכעת לא מכסה דבר – כעת "כשהגשם הסתיים", כלומר, כשתקופת האכשרה כבר לא בתוקף. יש להרחבה זו סייגים וניואנסים, שכנראה, המתעניינים בהם ובנושא באופן כללי – יעשו בשכל להיוועץ באיש מקצוע רלוונטי, להמשך ייעוץ בנושא.

ביטול מקרי קיזוז מגורמי ממשלה?

ולבסוף, במאמרנו אנו, ההרחבה לביטול קיזוז פיצוי חודשי מגורם ממשלתי. שכן, בקרן פנסיה מתקיימים להם חמישה מקרים בהם מתבצע קיזוז מול גורמים ממשלתיים – ועל כן, באפשרות המוטב לכיסוי, לרכוש הרחבה לביטול אותם מקרי-קיזוז, כך שבמקרה אירוע הפעלת הכיסוי ומשיכת כספי הפיצוי – תשלם הפוליסה קצבה מלאה. למקרה שרוצים להתעמק, ולגלות פרטים נוספים על אותם אירועי קיזוז – ניתן ליצור קשר עם משרדנו, כדי לדסקס באופן מעמיק יותר, בנושא.

לסיכום ביניים, נציין את הנקודות הבאות:

  • רכישת מטריה מאפשרת לכסות אפילו יותר מאורעות, מאשר אלו המכוסים במסגרת קרן הפנסיה.
  • ניתן לרכוש כשלוש הרחבות רלוונטיות, והן נכנסות תחת הכותרת כיסוי-מטריה.
  • ניתן להרחיב את הכיסוי, כך שיכסה עיסוק ספציפי, ביטול תקופת אכשרה וביטול קיזוז פיצוי חודשי מגורם ממשלתי.

מה הלאה?

על כן, מכל האמור, אנחנו יכולים להניח – שאלו שמעוניינים לכסות יותר אפשרויות, כך שבמקרה של משיכת כספי פיצויים – הם יקבלו אותם בסבירות גבוהה יותר – יכולים לשקול את האפשרות להרחיב את הכיסויים עבור אובדן כושר עבודה. ספציפית עבור מי שרוצה לוודא שהתביעה בקרן הפנסיה תתקבל, בלי קשר להגדרה עיסוקית, לתקופת אכשרה ושהפיצויים שלו יהיו נא שלמים, גם בהינתן קצבאות ואירועי קיזוז מגורמים ממשלתיים אחרים.

כדי לדעת אם האופציה הזאת זמינה לך, ועדיפה עבורך – נוכל להציע את דעתנו וייעוצנו, בשמחה ובששון – כל שצריך זה להשאיר פרטים או ליצור קשר, כך שנוכל לקיים על כך את השיח.

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם