מה ההבדל בין תכנון פנסיוני לתכנון פרישה?

תכנון פיננסי של עתידנו הוא אחד המהלכים החשובים והמשמעותיים בחיינו הבוגרים, העתיד לתת לנו ולמשפחתנו שקט כלכלי, יציבות ויתרונות רבים נוספים רבדים שונים בחיינו. פרישה לגמלאות ועזיבת עבודה הינן אבני דרך משמעותיות לכולנו, הן בפן החברתי וכמובן, בפן הכלכלי.

השינויים התכופים בחקיקה, בתקנות הפיננסיות ובמיסוי משפיעים רבות על הכספים שצברו בקרנות הפנסיה ובחסכונות הרלוונטיים, וחלים שינויים על הצבירה ואפשרויות המשיכה שיעמדו לרשותו של אדם בעת פרישתו לגמלאות.

על כן, ישנה חשיבות רבה לתכנון פנסיוני ותכנון פרישה איכותיים על ידי איש מקצוע אשר יעזרו לכם לחסוך כסף רב, להניב הכנסה גבוהה לקרן הפנסיה ולמעשה לשפר באופן משמעותי את רמת חייכם לאחר היציאה לגמלאות.

מהו תכנון פנסיוני?

תכנון פנסיוני הוא מהלך חשוב ביותר שבשונה ממה שאנשים נוטים לחשוב, יש להתחיל אותו כבר בשנות ה-20 לחיינו. בין אם אתם שכירים או עצמאיים, הפקדת כסך לקרן הפנסיה מעניקה יותר מאשר רק חסכון כספי בעת הפרישה. הפקדה לפנסיה מספקת הטבות מס וכיסוי ביטוחי במקרה של אובדן כושר עבודה וכדומה.

מטרתו של תכנון פנסיוני היא מקסום התשואה והתאמה של החיסכון הפנסיוני לצרכים שלכם או ושל משפחתכם.

תכנון פנסיוני מקצועי ואיכותי, יבחן את הטבות המס שניתנות לכם במסגרת ההפקדה שלכם לפנסיה, ויפעל להגדלת ההפקדות בתוכנית על שמכם או על שם הן\בת הזוג, זאת על מנת לנצל את הטבות מס נוספות שאתם לא מנצלים כעת. במידה ויש ברשותכם הפקדות שאינן מעניקות לכם הטבות מס כדאיות, תכנון פיננסי נכון יבחן האם כדאי להפנות אותם לפתרונות פיננסיים אחרים.

חיסכון הפנסיה שלכם מתייחס לתחומים הבאים: בטחון כלכלי לאחר הפרישה (הכולל בתוכו: קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל להשקעה וקרן השתלמות), מענה ביטוחי במקרה של הפסקת עבודה זמנית או קבועה ואובדן כושר עבודה.

מהו תכנון פרישה?

תכנון פרישה נעשה כהכנה פרקטית לפרישה, ואם בתכנון פיננסי אנו פועלים על מנת להגדיל את החיסכון, בתכנון פרישה אנו מחפשים כיצד להגדיל את קצבת הזקנה, לתכנן באופן אופטימלי פרישה בפנסיה תקציבית ולהתאים את מסלול הפרישה לצורכי הפנסיונר ובני משפחתו. 

בתכנון פרישה יילקח בחשבון איזו הכנסה כספית הפורש מעבודתו היה מעוניין לקבל, ומהן ההוצאות השוטפות שלו.

תכנון פיננסי אינדיבידואלי

לכל אדם היוצא לגמלאות יש רקע, נתונים, צרכים ותוכניות עתידיות משלו, ועל כן יש להתאים את התכנון הפיננסי ואת תכנון הפרישה שלו בהתאם. אדם מסוים ירצה כי תקופת הגמלאות שלו תהיה רגועה ושלווה הכוללת קריאת ספרים בגינה או טיולים נינוחים על שפת הים ואילו אדם אחר יחליט כי בעת פרישתו הוא רוצה לצאת להרפתקאות בעולם הגדול.

ברור כי סכומי הכסף שיידרשו לצורך הגשמת הצרכים של כל אחד שונה, ועל כן יש צורך בתכנון פנסיוני שונה גם כן.  בנוסף לכך, מצבו הרפואי של האדם, מצב משפחתו והאם ברשותו הכנסות נוספות (למשל, השכרת דירה), ישפיעו על אופי תכנון הפרישה והפנסיה שלו.

השקיעו בעתיד הכלכלי שלכם!

חשיבה ותכנון מבעוד מועד של העתיד הכלכלי שלכם, הינם חשובים ביותר וייתנו לכם ולמשפחתכם שקט ויציבות כלכלית עתידיים.

מעוניינים לשמוע עוד ולקבוע פגישת ייעוץ פיננסי? אצלנו בארביטראז' אנו מתמחים בניהול פיננסי מקיף ומקצועי בשבילכם ולמשפחותיכם.

לקריאה נוספת – 3 טיפים לעתיד הכלכלי שלכם.

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם