קרנות חוב

מהן קרנות חוב?

קרנות חוב, המכונות לעיתים קרובות "קרנות אשראי", הינן מאגר השקעות, כמו קרנות נאמנות או קרנות שנסחרות בבורסה, בהן אחזקות הליבה מהוות השקעות בעלות ריבית קבועה. זה אומר שהן נכללות בקטגוריית נכסי ההכנסה הקבועה.

קרנות חוב רשאיות להשקיע באג"ח לטווח קצר או לטווח ארוך, מוצרים מאובטחים, או חובות בריבית משתנה. בממוצע, יחסי העמלות על קרנות חוב נמוכים מאלה המחוברים לקרנות הון, והן מתאימות למשקיעים שמעוניינים לשמר הון או לפזר סיכונים.

היתרונות הבולטים של קרנות חוב

  • קרן חוב מתייחסת לקרן נאמנות, לקרן הנסחרת בבורסה (ETF) או לכל הצעה אחרת של השקעות מאוגדות שהשקעותיה הבסיסיות מכילות בעיקר השקעות ברווח קבוע. 
  • העמלות על קרנות חוב נמוכות מאלו הקשורות לקרנות הון, מכיוון שעלויות הניהול שלהן נמוכות יותר מטבען.
  • משקיעים המעוניינים באופציות של קרנות חוב יכולים לבחור בין מוצרים פסיביים לפעילים.
  • ברך כלל קרנות החוב לא סחירות, מה שפותח למשקיעים ליצור יציבות בתיק ההשקעות ולגוון אותו באפיק השקעה סולידי, גם אם נשווה אותו לאפיקי השקעה מנייתיים, ובייחוד לאור הסיכון הנמוך שלו בהשוואה להשקעה בנכסי הון.

מה הסיכונים הקיימים בהשקעה בקרנות חוב?

קרנות חוב פותחות למשקיע פתח למגוון רחב של ניירות ערך עם רמות סיכון שונות. פרופיל הסיכון של כל חוב עשוי להיות שונה, ולכן כדאי להכיר את כל האפשרויות ולהסתייע ביועץ פיננסי מקצועי.

בדרך כלל קרנות בדרגות השקעה שונות מונפקות על ידי חברות עם תחזיות יציבות ואיכות אשראי גבוהה. חשוב לדעת, שקרן חוב בעלת תשואה גבוהה, המונפקת על ידי חברות באיכות אשראי נמוכה יותר עם פוטנציאל צמיחה מתעורר, מציעה תשואות גבוהות יותר, יחד עם סיכון פוטנציאלי גבוה יותר. קטגוריות חוב אחרות כוללות חובות בשוק המפותח וחובות בשווקים המתעוררים.

השקעה בקרנות חוב

סוגי השקעה

למשקיעים יש אפשרות לבחור מתוך מגוון רחב של קרנות חוב בסיכון נמוך, הן במוצרים פאסיביים והן פעילים.

  • פסיביכמה מקרנות ההשקעה הפסיביות הגדולות והנסחרות ביותר בהכנסה קבועה, מבקשות לשחזר את מדדי ההשוואה המובילים להכנסה קבועה.
  • פעיל –  שוק קרנות החוב כולל גם מגוון רחב של קרנות פעילות, המבקשות להתעלות על מדדי קרנות החוב.

בסך הכל, משקיעים בקרנות חוב צריכים להבין את מדידות חישוב התשואה המשמשות כאינדיקטורים לביצועים. מכיוון שקרנות החוב כוללות יצירת הכנסה, הקרנות עשויות לשלם דיבידנדים חודשיים או רבעוניים, וחישובי התשואה הכוללים מהווים תשלומי הכנסה, בעוד שחישובי התשואה הכלליים עשויים שלא.

קרנות חוב עולמיות

מדינות רבות מציעות השקעות בקרנות חוב כדי לתמוך במדיניות הפיסקלית הממשלתית. הסיכונים והתשואות של כספי החוב הממשלתיים משתנים, בהתאם לסביבה הפוליטית והכלכלית של המדינה, ובדומה למניות, ניתן להפריד את קרנות האג"ח הקונצרניות העולמיות על ידי מדדי שוק מפותחים ומתפתחים. דירוג האשראי מוקצה הן לאגרות חוב ממשלתיות והן לאגרות חוב קונצרניות, תוך שימוש בניתוח דירוג אשראי סטנדרטי עולמי.

למה גדל הביקוש להשקעה בקרנות?

הביקוש להשקעה בקרנות חוב הולך וגובר, מכיוון שהוא מכיל יתרונות חיוניים למשקיע, אלו שצוינו לעיל. אולם, מאחר ונדרשת הבנה פיננסית והתמחות ייחודית בסביבת הפעילות של הקרנות הללו, משקיעים רבים פונים לאנשי מקצוע מתחום הפיננסיים. פרט לכך, סוג ההשקעה הזה מצריך כלים ומשאבים שונים שמצויים בידי אנשי מקצוע ומנהלי השקעות, ובדרך כלל אינם זמינים לקהל הרחב.

בארביטראז' תמצאו את מיטב המומחים הפיננסיים לצד משאבי מידע והכלים הפיננסיים הנדרשים להשקעות מובילות ויציבות בתחום קרנות החוב בארץ וברחבי העולם.

אנו מזמינים אתכם לקבל מידע וייעוץ על השקעה בקרנות חב לגיוון תיק ההשקעות, פיזור הסיכונים והבטחה של תשואה קבועה.

דירוג:

/ 5.

שיתוף:
לקבלת ייעוץ פיננסי
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם