קרנות גידור

השימוש בקרנות גידור בתיקים פיננסיים גדל באופן דרמטי מאז תחילת המאה ה-21. קרן גידור היא רק שם מפואר לשותפות השקעה שיש לה דרור חופשי יותר להשקיע באגרסיביות ובמגוון רחב יותר של מוצרים פיננסיים מאשר לרוב קרנות הנאמנות.

מדובר בשותפות של מנהל הקרן המקצועי , המכונה לעתים קרובות השותף הכללי, והמשקיעים, הידועים לעתים כשותפים מוגבלים. יחד, הם מאגדים את כספם לקרן.

שותפויות השקעה

מטרת קרן גידור היא למקסם תשואות המשקיעים ולבטל סיכונים. זה נשמע מאוד דומה לקרן נאמנות, אבל כאן מסתיימים קווי הדמיון. קרנות גידור נחשבות בדרך כלל לאגרסיביות, עם סיכון גבוה יותר ונחשבות בלעדיות יותר מקרנות נאמנות. בקרן גידור שותפים מוגבלים תורמים מימון עבור הנכסים ואילו השותף הכללי מנהל את הקרן לפי האסטרטגיה שלו. 

המטרה והמאפיינים של קרנות הגידור

ישנם מספר מאפיינים מרכזיים שמבדילים את קרנות הגידור מהשקעות מאוחדות אחרות – בעיקר, הזמינות המוגבלת שלהן למשקיעים.

  • המשקיעים בקרנות גידור צריכים לעמוד בדרישות מסוימות של רווח נקי – בדרך כזה שעולה על מיליון דולר או הכנסה שנתית של יותר מ-200,000 דולר בשנתיים הקודמות.

  • יקום ההשקעות של קרן גידור מוגבל רק על ידי המנדט שלה, ולכן היא מאפשרת להשקיע בכל דבר – קרנות חוב, קרקע, נדל"ן, מטבעות ונכסים חלופיים אחרים. קרנות נאמנות, לעומת זאת, צריכות בדרך כלל לדבוק במניות או באג"ח.

  • קרנות משתמשות לעתים קרובות במינוף או בהלוואה כדי להגביר את התשואות שלהן, מה שעלול לחשוף אותן למגוון רחב הרבה יותר של סיכוני השקעה.

  • קרנות גידור גובות הן יחס הוצאות והן עמלת ביצועים. מבנה העמלות המשותף ידוע בתור 2 ו- 20. עמלת ניהול נכסים של 2% וקיצוץ של 20% מהרווחים שנוצרו.

  • ישנם מאפיינים ספציפיים יותר שמגדירים קרן גידור, אבל מכיוון שהם כלי השקעה פרטיים שמאפשרים רק לאנשים עשירים להשקיע, קרנות גידור יכולות לעשות פחות או יותר מה שהם רוצים – כל עוד הן חושפות את האסטרטגיה מראש למשקיעים.
קרנות גידור

3 סוגים של קרנות גידור

קרנות גידור יכולות לנקוט בדרגות שונות של אסטרטגיות, כולל מאקרו, הון עצמי, ערך יחסי, ניירות ערך במצוקה ואקטיביזם.

סוג הקרןתיאור הקרן
קרן גידור מאקרו משקיעה במניות, אג"ח ומטבעות בתקווה להרוויח משינויים במשתנים מאקרו-כלכליים, כגון שיעורי ריבית גלובליים ומדיניות כלכלית של מדינות.
קרן גידור מנייתיתעשויה להיות גלובלית או ספציפית למדינה, להשקיע במניות אטרקטיביות תוך הגנה מפני ירידות בשווקי המניות על ידי שורט של מניות או מדדי מניות בשווי יתר.
קרן גידור עם ערך יחסימנצלת את חוסר היעילות של המחירים או המרווחים. אסטרטגיות אחרות של קרנות גידור כוללות צמיחה אגרסיבית, הכנסה, שווקים מתעוררים, ערך ומכירה בחסר.

4 יתרונות של קרנות גידור

הקרנות מציעות כמה הטבות שוות שהופכות אותן למועדפות על פני קרנות השקעה מסורתיות.

היתרונות הבולטים שכדאי להכיר:

  1. אסטרטגיות השקעה שיכולות להניב תשואות חיוביות בשווקי המניות והאג"ח בעליה או בירידה.
  2. כמו כל ההשקעות שנכנסות תחת הכותרת השקעות אלטרנטיביות, גם קרנות גידור מאפשרות הפחתת סיכון התיק הכולל והתנודתיות בתיקים מאוזנים.
  3. עלייה בתשואות.
  4. מגוון סגנונות השקעה המעניקים למשקיעים את היכולת להתאים באופן מדויק אסטרטגיות השקעה.

בשורה התחתונה

קרן גידור היא שותפות רשמית של משקיעים, המאגדים כספים יחד כדי להיות מודרכים על ידי חברות ניהול מקצועיות – ממש כמו קרנות נאמנות, אלא שכאן נגמר המכנה המשותף של 2 אפיקי ההשקעה.

קרנות גידור נוקטות באסטרטגיות גמישות ומסוכנות יותר בתקווה להניב רווחים גדולים למשקיעים, אשר, בתורם, מביאים לרווחים גדולים למנהלי הקרנות, אבל אולי מה שמייחד אותם יותר מקרנות נאמנות הוא שיש להם דרישות מינימום הרבה יותר גבוהות להשקעה.

רוב המשקיעים בקרנות הגידור הם מוסמכים, כלומר הם מרוויחים הכנסות גבוהות מאוד ויש להם הון נטו קיים העולה על מיליון דולר. מסיבה זו, קרנות גידור זכו למוניטין המפוקפק של היותם מותרות ספקולטיביות לעשירים. 

דירוג:

/ 5.

שיתוף:
לקבלת ייעוץ פיננסי
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם