השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות עם ארביטראז'

חברת ארביטראז' פועלת ב- 2 אפיקים עיקריים. האחד נועד לרכז את כל תחום ההשקעות האלטרנטיביות המסורתיות והמודרניות. אנו עוקבים אחר עשרות קרנות מסוגים שונים כדי להבטיח לקהל הלקוחות שלנו מידע עדכני ומהימן להשקעות חכמות ולגיוון תיק ההשקעות תוך פיזור הסיכונים והתנודתיות בתיק ההשקעות.

בפן הנוסף, אנו מציעים את שירותיהם של מיטב אנשי המקצוע המתמחים בתחום ההשקעות ובמתן ייעוץ בהתאם לפרופיל המשקיע, מטרות ההשקעה שלו והיקף הסיכון שמתאים לו.

אנו פועלים ללא לאות על מנת להנגיש למשקיעים מגוון רחב השקעות אלטרנטיביות כדאיות יחד עם כל המידע הרלוונטי באשר להן, לתת אומדן באשר לסיכויי הרווח והסיכונים הצפויים וליצור ללקוח פורטפוליו של השקעות מגוונות עם עוגן, יציבות, סיכוי לתשואה מרבית ופיזור סיכונים מיטבי.

כי גם כאשר שוק ההון בירידה, אתם צריכים לעגן תשואות שנובעות מהשקעות חכמות שמיטיבות עמכם!

במידה והתחום נשמע מעניין ורלוונטי להתנהלות הפיננסית והכלכלית שלך – נשמח לעמוד לשירותך ולהציע את יכולתנו להעניק בהירות, וייעוץ, ממירב ומיטב המומחים בתחום.

השקעות אלטרנטיביות

מהן השקעות אלטרנטיביות?

השקעות אלטרנטיביות הן השקעות עוגן שכל תיק השקעות חייב להכיל על מנת לפזר את הסיכון ולהפחית את התנודתיות שמאפיינת את שוק ההון.

למעשה, אלו השקעות ללא קורלציה לשוק ההון, שכוללות מגוון תחומי השקעה מסורתיים לצד תחומי השקעה מתפתחים, וכאלו שעד כה לא היו פתוחים לקהל הרחב, אלא רק למועדון משקיעים סגור, שכלל מוסדות, בנקים ומשקיעים גדולים.

מהם היתרונות של השקעה אלטרנטיבית?

לכל השקעה אלטרנטיבית או אם תרצו, השקעת עוגן אלטרנטיבית יש מגוון רחב של יתרונות למשקיע.

להלן העיקריות שבהן:

  • הן מסייעות לייצב את תיק ההשקעות ולעקוף את התנודתיות שמאפיינת את ההשקעות בשוק ההון. כך לדוגמה, בימים בהם הבורסה חווה ירידות שערים, ניתן לשמור על יציבות וליהנות מאיזון הודות לפיזור סיכונים.
  • קרנות השקעה אלטרנטיביות מאפשרות להניב תשואות מאפיקי השקעה עקביים ובעלי מתאם נמוך לשווקים כגון נדל"ן, תשתיות, חוב ועוד.
  • השקעת אלטרנטיבית לא מושפעת משינויים בריבית או כל תרחיש שקורה בסביבה הגיאופוליטית. כמו כן, היא מנוטרלת כמעט לחלוטין מכל מה שעלול להציב את ההשקעות בשוק ההון בפני סיכון ותנודתיות רבה.

מה כוללות השקעות אלטרנטיביות?

השקעות אלטרנטיביות כוללות קרנות גידור, השקעות נדל"ן, השקעות בתעשיית התרופות, הקנביס, האנרגיה הירוקה והמתחדשת, השקעות בעסקים ומיזמים שונים, הלוואות בין אנשים ועוד.

3 מטרות נפוצות של משקיעים פרטיים

צמיחה יציבה

צמיחה יציבה

הכנסה יציבה

הכנסה יציבה

הגדלת הון

הגדלת הון

למי זה מתאים?

כיום כמעט כל אחד יכול להשקיע במגוון סוגי השקעות אלטרנטיביות. עם זאת, עקב אילוצים רגולטוריים, חלק מאפיקי ההשקעה זמינים רק ללקוחות כשירים (לקוחות כשירים מוגדרים לפי התוספת הראשונה לחוק ניירות ערך).

פרט לכך, סוגים שונים של השקעות מפוקחות דרך חברות בורסאיות ובתי השקעות גדולים ומנוסים בתעשייה תלויים בהשקעה מינימלית של 50,000 ₪ צפונה.

הבחירה בסוג ההשקעה חייבת להיעשות יחד עם איש מקצוע, שכן יש היצע רחב מאוד של אפיקי השקעה, אך מבלי לבחון בעין מקצועית את היקף הסיכון, פוטנציאל הרווח והיקף הנכסים של המשקיע קשה מאוד לדעת היכן לשים את הכסף.

חשוב להבהיר, שהשקעות אלטרנטיביות קיימות במגוון דרגות סיכון, ומרביתן נועדו למשקיעים שמחפשים להניב תשואה בטווח הרחוק. זאת אומרת, שרוב המשקיעים שמחפשים אקזיט מהיר לא ימצאו בהן מענה. עם זאת, מכיוון שהשקעות אלטרנטיביות אלו השקעות עוגן שצריכות להיכלל בפורטפוליו ההשקעות של כל משקיע, כדאי להיעזר באיש מקצוע כדי להתאים את ההשקעה המדויקת לפרופיל של כל משקיע.

סוגי השקעות אלטרנטיביות שחובה להכיר

להלן מגוון של קרנות אלטרנטיביות שכדאי לכל משקיע להכיר על מנת להעשיר את התיק שלו בסוגי השקעות אלטרנטיביות שונים:

קרנות חוב

הרגולציה ההדוקה על הבנקים בארץ ובעולם הולידה מצוקת נזילות באשר למתן הלוואות לסקטורים שונים. לנעליהם של הבנקים כמלווים נכנסו גופים פרטיים, מה שהוביל להתפתחותו של שוק רחב שנותן מענה למימון פרויקטים בתחום הנדל"ן, המשכנתאות, הלוואות גישור ועוד, כאשר הבטוחה לנכס היא הנכס עצמו, כך שניתן לממשו במקרה הצורך.

קרנות גידור

אף על פי שקרנות אלו הוגדרו כקרנות שפועלות בשוק ההון, הן נבדלות בכך שהן יוצרות גידור לסיכון ומבקשות לייצר תשואה חיובית בכל תנאי שוק. אסטרטגיות המכירה בחסר (ארביטראז', מאקרו דיסטרס ועוד…) שמאפיינות את הקרנות הללו מייצרות תשואה עודפת מהמדדים המקובלים.

קרנות אשראי צרכני

הלוואות של סכומי כסף נמוכים, שמגיעים עד לעשרות אלפי שקלים מתבצעות כל הזמן בין אנשים או בין גופים פרטיים במסגרת קרנות אשראי צרכני. אלו מאפשרות פיזור רחב לטווחים קצרים שמניבות תשואות עקביות יחסית ובעלות מתאם נמוך לשוק ההון בארץ ובעולם.

קרנות תשתיות

תחום התשתיות מתפתח ומהווה חלק בלתי נפרד מצמיחה כלכלית של מדינות ומעצמות ברחבי העולם. השקעה בקרנות מסוג זה מאפשרות למשקיעים ליהנות מהשקעה עם בטוחות חזקות לטווחי זמן ארוכים בפרויקטים פרטיים וממשלתיים בתחומי התשתיות, הכוללים כבישים ומסילות רכבת, התפלת מים, אנרגיה ירוקה ועוד. קרנות אלו מתאפיינות בנזילות נמוכה יחסית, אשר תלויה בתנאי הקרן. עם זאת, הן מניבות בדרך כלל תשואות מטרה גבוהה בהתאם.

קרנות PE

קרנות פרייבט אקוויטי מאפשרות לקנות חברות שמתומחרות בחסר או כאלו שמתאפיינות בפוטנציאל גדילה עסקית גדול מאוד, מה שמאפשר להשביח את הנכסים ולממש את הפוטנציאל שלו די מהר ותוך עשיית רווח משמעותי. קרנות מסוג זה מתאפיינות בנזילות נמוכה לתקופות ארוכות יחסית, שתלויות בתנאי הקרן ובתשואת מטרה גבוהה בהתאם.

דירוג:

/ 5.

שיתוף:
לקבלת ייעוץ פיננסי
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם