אימון עסקי או ייעוץ עסקי במה לבחור?

עסקים רבים, גדולים כקטנים, עובדים גם עם יועצים וגם עם מאמנים עסקים, מתוך ההבנה שכדי להתקדם אי אפשר לשקוט על השמרים. אך מה בדיוק ההבדלים בין שני העולמות? ואיזו אפשרות תהיה טובה יותר לעסק שלכם?

אם יש לכם עסק, וודאי שמעתם על אפשרויות כמו אימון או יעוץ עסקי. עם זאת, לפעמים קשה מעט להבין מה בדיוק ההבדלים בין שני התחומים, במיוחד כאשר לשניהם מטרה משותפת והיא לרומם את העסק ולהוביל אותו להצלחה בהתאם ליעדים שהוגדרו מראש. אז מה הם באמת ההבדלים בין ייעוץ לאימון? בשורה התחתונה ההבדל בא לידי ביטוי בדרך להשגת היעדים, כמו גם בערוצים שבהם פועלים. 

אימון עסקי – מה זה בדיוק?

מאמן עסקי מלווה את מנהלי העסק באופן אישי, כדי לסייע להם לבצע את השינויים הנדרשים, לזהות את נקודות התורפה והחוזק של העסק, ולהתנהל טוב יותר מכל הבחינות. אימון עסקי זהו תהליך, אשר במהלכו מנהל העסק רוכש כלים, מיומנויות חדשות וזוכה לליווי לכל אורך הדרך, עד להשגת התוצאות הרצויות. בסופו של האימון, המנהל רוכש יותר ידע וניסיון, אשר מעצבים מחדש את התנהלותו ומאפשרים לו לממש טוב יותר את הפוטנציאל.

ומה זה ייעוץ עסקי?

בעוד שמאמן עסקי הופך לחלק בלתי נפרד מהעסק למשך תקופה, ומלווה את הבעלים, ייעוץ עסקי מעניק תובנות על בסיס יותר חיצוני. כלומר נתוניו של העסק נבחנים ומנותחים בתחומים אשר דורשים ייעוץ והכוונה. היועץ מגיע כמומחה אובייקטיבי והוא אינו מלווה את בעל העסק או עובר אתו תהליך, אלא רק מעלה נקודות על בסיס הנתונים שהוצגו לו ומציג לבעל העסק את דרכי הפעולה האפשרויות, שאם יבצע אותן יגיע ליעדיו.

ישנם המון אנשי מקצוע שפועלים בשני המישורים, כלומר מספקים ייעוץ ואימון עסקי כאחד, וכך מציעים מעטפת שלמה של שירותים.

איך בוחרים את אנשי המקצוע שיקדמו את העסק?

כדי לבחור ביועץ או מאמן עסקי עליכם קודם כל להבין את ההבדלים בין שני התחומים, לאחר מכן עליכם להגדיר את הצרכים שלכם ואת סוג העזרה שלה אתם זקוקים. ייעוץ עסקי יהיה בחירה נכונה יותר אם אתם מחפשים לרכוש יותר ידע על העולם העסקי, לקבל עצות מועילות ועזרה בתחומים שונים הנלווים לניהול עסק כמו למשל התנהלות פיננסית, מיסוי, משאבי אנוש וכו'. כלומר הייעוץ יתאים לכם אם כל שאתם זקוקים לו הוא מעט יותר ידע מקצועי.

לעומת זאת, אימון עסקי יהיה הבחירה הנכונה ביותר כאשר אתם רוצים לעשות שינוי, או רוצים להעלות את הרף, אך נתקלים בתקיעות ובמכשולים שעוצרים אתכם. אימון עסקי יכול לסייע לכם בגזרה הזאת, וללמד אתכם כיצד להתנהל טוב יותר, לשפר את תהליך קבלת ההחלטות, ולבצע עוד מגוון פעולות שיעזרו לקדם אתכם לעבר היעדים שהגדרתם לעצמכם, תוך ליווי מקצועי ומתן דחיפה קלה כשצריך.

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם