איך בונים רשת ביטחון פיננסי בתהליך הקמת עסק?

אז אחרי לבטים רבים ולילות ללא שינה, שברתם את קופת החיסכון, החלטתם להגשים את החלום והקמתם עסק משלכם. עכשיו רק נשאר לוודא שלא תיכנסו לסטטיסטיקה העגומה: בישראל כמחצית מהעסקים יסגרו את שעריהם אחרי חמש שנים לכל היותר, ובסך הכל כארבעים אלף עסקים נסגרים מדי שנה. אז איך עושים את זה נכון וחכם? מקימים רשת ביטחון פיננסי בכמה אמצעים פשוטים.

במאמר זה תוכלו לקבל מידע שיבאר לכם מהי רשת ביטחון פיננסי וכיצד מומלץ לבנות אותה.

מהי רשת ביטחון כלכלי?

רוב בעלי העסקים הקטנים לא מעריכים נכונה את העלויות הכרוכות בהקמתו של עסק. לשם כך מוטב להיוועץ בבדיקת כדאיות כלכלית עם בעל מקצוע המנוסה במשלח היד הספציפי שלכם. לאחר מכן יש לחשוב לא רק על ההישרדות הכלכלית בעתיד הקרוב, אלא לתכנן רחוק ולסלול את הדרך לעסק יציב שישגשג שנים ארוכות. עליכם להביא בחשבון לא רק לעלויות ההקמה עצמן, אלא גם לתקופת הרצה של לפחות חצי שנה, במסגרתה יש לתפעל, לשווק ולהעמיד את העסק על הרגליים ללא ההכנסות הצפויות בהמשך.

קרן פנסיה או ביטוח מנהלים?

השלב הראשון בתכנון לעתיד עובר דרך קרן פנסיה או ביטוח מנהלים, אשר יחד מהווים את אפיקי החיסכון הפנסיוני העיקריים בישראל. בעוד שקרנות הפנסיה מציעות ביטוח הדדי, וכל אחד מהחברים בקרן בעצם ערב לשני, ביטוח המנהלים הוא פשוט חוזה ביטוחי בין הלקוח לחברה. הוא פחות גמיש ולא תמיד כולל ביטוח מפני אובדן כושר עבודה ומוות. לכן ההמלצה משתנה בהתאם לסוג העסק והצרכים הנובעים ממנו. הרי מן הראוי שספורטאי או רופא מנתח יבטחו את גופם, לעומת עורך הדין שאינו בהכרח זקוק לאותם התנאים על מנת להשתכר.

ביטוחים נוספים

ביטוחים נוספים שיש לשקול לרכוש בעת הקמת עסק חדש הם ביטוחי הבריאות והאחריות המקצועית. לדוגמא, מן ההכרח הוא שמורה ליוגה או מדריכת פילאטיס ידאגו לרכוש ביטוח אחריות מקצועית כדי לכסות עצמם מול המתאמנים במקרה של תביעה משפטית. לדוגמא, אדם שעמד על סף פריצת דיסק, החליט להשתתף בשיעור יוגה ושם אירעה התאונה, עשוי לתבוע את המורה על רשלנות מקצועית. תביעה מסוג זה הינה הרסנית עבור עסקים חדשים, והביטוח יהיה במצב זה בבחינת גלגל הצלה של ממש.

תכנון פרישה

לבסוף, זה אולי נשמע רחוק, אבל כבר ערב הקמת העסק שלכם מוטב שתבצעו לכם תכנון פרישה. מרבית האנשים יחיו כמעט שליש מחייהם על כספי הפנסיה שלהם, ורצוי להימנע ממצב שבו תיאלצו להשקיע אותם בעסק עצמו. זאת ועוד, עסק הוא מרתון, לא ריצה למרחק קצר, ודווקא משום כך חשוב להיות ערוכים למצב שבו תעבירו אותו הלאה. אחת הטעויות הנפוצות שמבצעים בעלי עסקים קטנים היא הסתמכות על עצמם בלבד, והדבר מועד לכישלון.

אז אל חשש, אתם לא לבד – ישנם בעלי מקצוע המתמחים בייעוץ פנסיוני, פיננסי ושיווקי המותאם לבעלי עסקים קטנים כמותכם ממש. כלל הזהב בהקמת העסק הוא בהחלט להיעזר ולפנות כמה שיותר לאנשי מקצוע ולבצע תכנון פיננסי נכון. הקיפו את עצמכם בספקים איכותיים, גייסו עובדים מסורים, והקפידו לתכנן נכונה בראיה למרחק, ודרככם כבר נראית בטוחה וסלולה יותר.

דירוג:

/ 5.

שיתוף:

צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם